Satınalma Programı

 

Günümüzde satış yapmak kadar önemli bir kriter olan satın alma süreci karmaşık ve sancılı olabiliyor. Alım yapılan veya yapılacak olan ürünler için hangi tedarikçiden hangi fiyat ile alım yapıldığı akılda kalmaz. Satınalma Programı ile size tüm bu süreçlerde işinizi kolaylaştırıp, hızlandıracak çözümler üretiyoruz. Alım yapacağınız ürünlerde satınalma formu üzerinden daha önce o ürünü kimden hangi fiyat ile almışsınız görürsünüz. Dilerseniz birden çok firmadan alınan fiyatları sisteme kaydedip alınan teklifler arasında analiz yapabilirsiniz. Tedarik sürelerini belirtir en hızlı tedarik edilebilecek veya en uygun maliyet ile alım yapmanızı kolaylaştırır. Personelleriniz satışa odaklanırken satın alma sürecinizi Softrix ile profesyonel olarak yönetebilrsiniz.

Satınalma Programı Avantajları

Tedarik edeceğiniz ürünler birden çok tedarikçi tarafından temin ediliyor olabilir ve siz aldığınız fiyatları karşılaştırmada zorlanabilirsiniz. Softrix satın alma programı ile tedarikçilerinizden gelen fiyatları kıyaslayıp, en uygun maliyetli olan ürünleri hızlıca seçmenize olanak sağlar. Maliyeti uygun gelen tedarikçiden aynı ekran üzerinden sipariş verebilir, bu maliyetleri bir sonraki alımlarınız için kullanabilirsiniz. Program içerisinde oluşacak fiyat data sı ile geçmişe dönük tedarik edilen tüm ürünlerde yeni tedarik edilecek ürün fiyat karşılaştırma performansını analiz edebilirsiniiz. Bu analizler ile işlem yapma esnasında karar verme ve satınalma sürecinizde olumlu yönde iğleşmeler olacaktır.

Satınalma Programı Nedir ?

İlgili departmanların şirket içi veya satışı için sipariş edilecek ürünleri tedariğini yapmada kullanılan bilgisayar programıdır. En hızlı şekilde tedarik taleplerinin toplanmasında ve tedarik sürecinin başlanmasında etkili bir çözümdür. İhtiyaç listelerinin kim tarafından ve hangi zaman ihtiyaç duyulacağı belirtilir ve talep oluşturulur. Oluşturulan talep doğrultusunda aciliyet durumuna göre tedarik süreci başlar ve tedarikçilerden teklifler toplanır. Toplanan teklifler içerisinde fiyat karşılaştırmaları yapıp, işletmeniz için en makul olan fiyattan almanızı sağlayacak analizler yapar. Yapılan analiz fiyat karşılaştırma endeksine göre olup, daha önceden alımı yapılmış kalemlerde önceki fiyatı buydu şeklinde bilgilendir. Sizde bu bilgilendirme neticesinde hızlı karar alma avantajını elde etmiş olursunuz. Softrix olarak yoğun satın alma süreçlerinde dahi en pratik çözümüler üretiyoruz. Satınalma programı ve sipariş programımız çatı yazılım olan CRM programı ile entegre olup, tek ekrandan tüm süreçlerinizi yönetebildiğiniz çözümler üretiyoruz.